1
21 grudnia 2017
0

Ekologicznie i nowocześnie

200 tysięcy kartek formatu A4 to blisko 17 ściętych drzew. Przyjmując, że standardowy katalog ofertowy to ok. 50 stron (25 kartek) zadrukowanej powierzchni, łatwo wyliczyć, że z tych 17 drzew powstanie zaledwie 8000 katalogów.

W tym kontekście walki ekologów wydają się być całkiem słuszne. Drzewa to przede wszystkim „płuca Ziemi”, a każdego roku znika ich coraz więcej. Zapewne ktoś gotów jest posunąć się do stwierdzenia, że 8000 katalogów to całkiem pokaźna ilość, a w miejscu wyciętych drzew można przecież posadzić nowe, co miałoby rzekomo stanowić rozwiązanie ów problemu. Tymczasem taka ilość katalogów to często miesięczne zapotrzebowanie tylko jednego przedsiębiorstwa na materiały promocyjne i reklamowe. Biorąc pod uwagę fakt, że drzewo potrzebuje prawie 10 lat na to, by było gotowe do wycinki jako surowiec do produkcji papieru, jest to dość destrukcyjne rozwiązanie.

Bądźmy szczerzy. Nie ocalimy każdego drzewa, jednak możemy zrobić coś, by zmniejszyć skalę problemu wycinki drzew. Recykling? Owszem, jednak nie zawsze możliwe jest zastosowanie surowców wtórnych przy produkcji materiałów reklamowych. Stąd też pomysł zastosowania katalogów działających w systemie online. Wirtualny Katalog to doskonałe rozwiązanie dla tych firm, którym zależy na odpowiedniej prezentacji produktów, ale i działaniu zgodnie z polityką proekologiczną.

Wirtualne Katalogi mają także wiele innych zalet. Chociażby takie jak:

  • możliwość ograniczenia kosztów wynikających z ich produkcji i dystrybucji – płaci się tylko za projekt, a dystrybucja odbywająca się poprzez Internet jest niczym nieograniczona,
  • w Wirtualny Katalogu można prezentować także materiały filmowe, co nie jest możliwe w papierowej jego wersji,
  • Wirtualny Katalog jest w pełni edytowalny, a wprowadzone zmiany nie wywołują zamieszania jak w przypadku drukowanych materiałów.

O tym dlaczego warto wybierać nowoczesne narzędzia promocyjne, można się przekonać przeglądając naszą ofertę, a także realizacje.

Ekologicznie i nowocześnie
4.9 / 5 - 10 głos[y]

Podziel się tym wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Artykuły

Pixel Facebooka – wyższy…

10 faktów o SEO…

Strona www z szablonu…

  • Kategorie