1
22 lutego 2018
0

Daj się „lajknąć”

Pojawienie się firmy w portalach społecznościach to dziś niemal jej „być, albo nie być”. Niektórzy parafrazują znane powiedzenie twierdząc, że jeśli „nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz”. I chociaż wciąż pojawiają się spekulacje na temat rychłego upadku potęgi portalu Zuckerberga, to i tak wciąż doskonałe miejsce do niemal darmowej promocji własnej działalności.

Tworzenie firmowych fan page’y już dawno przestało być modą i stało się stałym elementem działań promocyjnych wielu przedsiębiorstw. Korzystanie z portali społecznościach otwiera nam drzwi do coraz szerszego grona potencjalnych odbiorców. Z tego powodu warto umieścić informacje dotyczące profilu działalności firmy, adres strony www, a także wszelkie dane kontaktowe. Im aktywniejsi będziemy, tym większe prawdopodobieństwo, że firma stanie się widoczna dla nowych klientów.

Dlaczego warto zadbać o atrakcyjny wygląd fan page’a? Odpowiedź jest taka sama jak w przypadku strony www. Im więcej konkurencji na rynku (w tym przypadku w sieci), tym bardziej musimy się postarać, by stać się widocznym. Facebook jest idealnym miejscem do tego, by nie tylko wzbudzać zainteresowanie ludzi, ale i pozyskać dość szybko informacje zwrotne dotyczące naszej oferty. Konkursy i ciekawe wpisy pozwalają nam zbierać tzw. „lajki” nie tylko dla samych postów, ale i całego profilu. Jeżeli będziemy wystarczająco atrakcyjni dla stałej grupy fanów, to szybko zdobędziemy kolejnych dzięki udostępnieniom naszych postów.

W teorii obsługa profilu na Facebooku wygląda niezwykle prosto. W rzeczywistości wiele firm popełnia te same błędy, a ich fan page zasilają spore „stadko” niewidzialnych. W takim przypadku można sięgnąć po pomoc specjalistów, którzy nie tylko przygotują odpowiedni design firmowego fan page’a, ale i poprowadzą go za nas, gdy zajdzie taka potrzeba.

Myślisz, że to nie działa? Po prostu spróbuj.

Podziel się tym wpisem

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane Artykuły

Amazon One jako nowy…

Nadchodzi rewolucja w internecie,…

Sprawdź jak zwiększysz skuteczność…

  • Kategorie