1
20 listopada 2020
0

Jak stworzyć bota na Facebook Messenger?

Boty to programy, które pełnią pewne czynności w zastępstwie za człowieka. Czasami ich funkcją jest zautomatyzowane symulowanie ludzkiego zachowania. Jeśli chodzi o serwis społecznościowy, jakim jest Facebook, to boty w tym medium stanowią bardzo ważny element. Można powiedzieć, że ich znaczenie tutaj kolosalnie się zwiększa. Jedną z takich bardziej interesujących funkcji jest automatyczne wysyłanie wiadomości do użytkowników, którzy skomentowali Twój post. Trzeba tylko stworzyć bota na Facebooku i podpiąć go pod Messengera. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

W jaki sposób stworzyć bota na Facebooku i podpiąć go pod Messenger?

Jeśli chcesz korzystać z opcji automatycznego wysyłania wiadomości do użytkowników komentujących Twoje posty, to na samym początku musisz stworzyć bota. Aby to zrobić, możesz skorzystać z kilku narzędzi. Przykładowym może być Messenger Platform, który umożliwi Ci ustawienie najodpowiedniejszej dla Ciebie opcji. A trzeba tutaj zaznaczyć, że zautomatyzowanie procesów to jeden z istotnych elementów dzisiejszego biznesu.

Jak stworzyć bota na Facebooku za pomocą Messenger Platform?

Stworzenie bota na Facebook Messenger przy pomocy Messenger Platform jest bardzo szybkie i łatwe, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z platformą Messenger. Na samym początku wejdź na stronę główną Messenger Platform https://developers.facebook.com/products/messenger/ w celu zapoznania się z ofertą, jaką oferuje ta platforma. Następnie wypróbuj przykładowe wiadomości. Skonfiguruj swojego webhooka (mechanizm, który umożliwia komunikację pomiędzy serwerami), ponieważ jest on podstawą działania Messengera. W tym właśnie miejscu znajduje się Twój kod, w którym będziesz odbierać, przetwarzać lub wysyłać wiadomości. Kolejnym krokiem jest skonfigurowanie aplikacji Facebook. Krótko mówiąc, to wystarczy zalogować się na Messenger Platform, uruchomić bota i połączyć go ze swoją stroną na Facebooku. Na stronie Messenger Platform dostępny jest samouczek, który pokazuje dokładnie, co po kolei należy wykonać, aby zbudować swój pierwszy program Messenger.

Jakie czynności wykonuje bot na Facebook Messenger, który został utworzony na Messenger Platform?

Boty na Facebook Messenger mogą dostarczać wszystko, zaczynając od automatycznych treści subskrypcyjnych, kończąc na spersonalizowanych komunikatach, takich jak pokwitowania czy też powiadomienia o wysyłce. Boty na Facebook Messenger, które zostały utworzone na Messenger Platform wykonują w szczególności takie czynności jak:

  • wysyłanie wiadomości przy użyciu Send API;
  • analizowanie wiadomości i identyfikowanie nadawcy w zakresie strony z przychodzącego zdarzenia elementu webhook;
  • odpowiadanie na wiadomości tekstowe za pomocą wiadomości tekstowej;
  • odpowiadanie na załącznik obrazu z ogólnym szablonem korzystającym z otrzymanego obrazu.

Boty na Facebook Messenger – podsumowanie

Po wdrożeniu bota na Facebook Messenger będziesz miał pełną aplikację Messengera, która będzie działać na serwerze oraz będzie odpowiadać na wiadomości ze strony testowej. Kod, o którym była mowa powyżej, jest oprogramowaniem typu open source (otwarty kod programistyczny, który pozwala na dostosowanie systemu do swoich indywidualnych potrzeb). A zatem, dzięki Messenger Platform będziesz mógł w prosty sposób rozpocząć tworzenie zautomatyzowanych wiadomości, poprzez które będziesz mógł komunikować się ze swoją stroną przy użyciu komunikatora i otrzymywać automatyczne odpowiedzi z serwera.

Autor tekstu: Krzysztof Krawczuk
Marketing Executive

Rate this post

Podziel się tym wpisem

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane Artykuły

Amazon One jako nowy…

Nadchodzi rewolucja w internecie,…

Sprawdź jak zwiększysz skuteczność…

  • Kategorie