1
16 listopada 2020
1

Jak zdobyć nowych fanów na Facebooku?

Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że wielu przedsiębiorców zakłada swoje fanpage właśnie w tym medium. Należy tutaj także powiedzieć, że jest to niemal obowiązkowy element działań każdego przedsiębiorstwa. Dzięki profilowi w tym medium społecznościowym można nie tylko skutecznie wypromować swój biznes, ale również dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Nie zawsze jednak daną stronę może lubić rzesza użytkowników. Aby zwiększyć liczbę fanów na Facebooku, to trzeba zastosować kilka działań w prowadzeniu swojego profilu. Jakie rozwiązania należy wykorzystać, aby pozyskać nowych fanów? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Jakie działania najlepiej zastosować, aby pozyskać nowych fanów na Facebooku?

Najskuteczniejszym rozwiązaniem, które może przyczynić się do pozyskania nowych fanów na Facebooku, jest płatna reklama. Niestety z upływem czasu takie rozwiązanie jest coraz bardziej kosztowne i jest to spowodowane przede wszystkim tym, że zwiększa się liczba reklamodawców, którzy tak jak Ty mogą chcieć dotrzeć do potencjalnych fanów ze swoją ofertą. Co można zrobić, aby w jakimś stopniu obniżyć koszty reklamy na Facebooku oraz zwiększyć jej efektywność? Istnieje kilka strategii, na które warto zwrócić swoją uwagę. Należy do nich:

  • reklama kierowana do użytkowników Twojej strony – mowa tutaj przede wszystkim o reklamie remarketingowej. Wykorzystanie jej do pozyskania nowych fanów na Facebooku może okazać się bardzo dobrym pomysłem. A to dlatego, że osoby, które już wcześniej miały styczność z Twoją firmą, jest łatwiej zachęcić do polubienia strony. Należy przy tym pamiętać, aby remarketing na Facebooku był odpowiednio ustawiony, ponieważ w odwrotnym przypadku mógłby on nie zadziałać. Najlepiej wybierać takich odbiorców, którzy odwiedzają konkretne podstrony albo osoby, które wchodzą w interakcje z Twoim fanpagem lub profilem na Instagramie czy też osoby, które odwiedziły daną stronę kilka razy w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
  • reklama kierowana do grup niestandardowych odbiorców – Facebook pozwala wykorzystywać wiele grup, które będą nadawać się na nowych fanów Twojej strony na Facebooku. Należy tutaj wyszczególnić takie dwie najważniejsze, które można stworzyć od razu. A mianowicie, jest tutaj możliwość stworzenia grupy odbiorców, którzy już wcześniej weszli w interakcje z Twoją firmą, ale nie są jeszcze fanami oraz odbiorców podobnych do Twoich obecnych fanów.
  • reklama kierowana do użytkowników podobnych do fanów fanpage’a na Facebooku (kiedyś było możliwe pozyskiwanie nowych fanów na Facebooku za pomocą reklamy kierowanej do znajomych obecnych fanów) – w przypadku tej funkcji, Facebook umożliwia szybkie utworzenie grupy podobnych odbiorców do fanów i kierowanie do nich reklamy.

Jak zdobyć nowych fanów na Facebooku? – podsumowanie informacji

Podsumowując wszystkie informacje, należy stwierdzić, że płatna reklama kierowana do odpowiednich grup odbiorców może przełożyć się na zdobycie nowych fanów na Facebooku. Można nawet powiedzieć, że jest to jedne z najlepszych rozwiązań, ponieważ zasięgi na Facebooku spadają, a reklama pomaga w ich poprawieniu. Powyżej wymienione strategie możesz ze sobą łączyć, po to, aby uzyskać jeszcze lepsze działania. Dlatego nie czekaj dłużej, przetestuj je i zdobądź nowych fanów na Facebooku.

Autor tekstu: Krzysztof Krawczuk
Marketing Executive

Rate this post

Podziel się tym wpisem

Jedna odpowiedź do “Jak zdobyć nowych fanów na Facebooku?”

  1. Paweł Cengiel pisze:

    Jest to źródło, które jeśli dobrze wykorzystamy, przy wprowadzeniu odpowiednich działań, da nam sporo nowych odbiorców. Wskazówki jak najbardziej warto zapoznania.

Polecane Artykuły

Amazon One jako nowy…

Nadchodzi rewolucja w internecie,…

Sprawdź jak zwiększysz skuteczność…

  • Kategorie