1
9 listopada 2020
0

Amazon One jako nowy system płatności

Żyjemy w czasach, gdzie zabezpieczenia biometryczne stają się coraz bardziej powszechne. Wykorzystuje się je między innymi do potwierdzania płatności w sklepach. Amazon postanowił ułatwić życie swoim klientom i wprowadził innowacyjny system płatności, który weryfikuje tożsamość za pomocą dłoni. Sprawdź, czym dokładnie jest Amazon One.

Co to jest i jak działa Amazon One?

Amazon One to nowy system płatności wprowadzony przez firmę Amazon. Za jego pomocą można w łatwy, szybki i bezdotykowy sposób potwierdzać transakcje płatnicze w sklepach za zrobione zakupy. Co więcej, jest to darmowa usługa zbliżeniowa. Według informacji przekazanych przez Amazon, z systemu płatności Amazon One, będzie można korzystać najpierw w wybranych sklepach Amazon Go. Rejestracja w sklepach Amazon nie jest wcale taka trudna, ponieważ aby wyrobić profil klienta, potrzebny jest tylko jeden skan dłoni oraz karta płatnicza i numer telefonu. Wówczas osoba, która przy następnej okazji odwiedzi sklep w celu uwierzytelnienia swoich danych będzie musiała tylko przytrzymać dłoń nad wskazanym urządzeniem.

Czy aby móc korzystać z Amazon One trzeba posiadać konto Amazon?

Z oficjalnych informacji wynika, że aby korzystać z Amazon One, nie trzeba posiadać konta Amazon. Cały proces rejestracyjny został stworzony tak, aby nie sprawiał większych trudności użytkownikom oraz był szybki w użyciu. Co więcej, należy tutaj wspomnieć również o tym, że posiadanie profilu w Amazon One można z łatwością usunąć. Wystarczy tylko wystąpić do firmy Amazon z prośbą o skasowanie danych biometrycznych.

W jakich sytuacjach można korzystać z Amazon One?

Amazon One tak jak już wcześniej zostało wspomniane, jest jednym z najnowszych systemów płatności. Jednak oprócz uwierzytelnienia danej osoby podczas zakupów, można wykorzystywać taką weryfikację również w innych okolicznościach. Mowa tutaj na przykład o sytuacjach, w której trzeba zidentyfikować pracowników przed wejściem do biura lub sprawdzić bilety w różnych miejscach publicznych, na przykład takich jak kino, teatr lub stadion.

Amazon One – podsumowanie informacji

Podsumowując wszystkie informacje, trzeba stwierdzić, że Amazon One to nie tylko jeden z najnowszych, ale także jeden z najbezpieczniejszych sposobów płatności dzisiejszego czasu. A to dlatego, że weryfikacja tożsamości następuje poprzez wykorzystanie dłoni (jak można się domyślić, każda osoba na świecie ma inne linie papilarne i inny kształt dłoni). Co więcej, wykorzystanie Amazon One podczas zakupów lub identyfikacji jest traktowane tak samo, jak inne metody podpisów, lub płatności. Z informacji przekazywanych przez firmę Amazon można dowiedzieć się również tego, że myśli ona nad wprowadzeniem takiej możliwości płatności również w swoich innych sklepach oraz w innych punktach, które jej nie obejmują. Jednak czy takie rozwiązanie przyjmie się na dobre? Czy będzie to początek czegoś innowacyjnego na większą skalę? Można powiedzieć, że będzie to zależało tylko od nas samych.

Autor tekstu: Krzysztof Krawczuk
Marketing Executive

Rate this post

Podziel się tym wpisem

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane Artykuły

Amazon One jako nowy…

Nadchodzi rewolucja w internecie,…

Sprawdź jak zwiększysz skuteczność…

  • Kategorie


  • Kategorie