1
9 listopada 2020
0

Amazon One – sposób na odblokowanie świata, zasilany dłonią

W roku 2020 nastała moda na usługi z „One” w nazwie i tak parę tygodni po premierze Apple One, nastała premiera Amazon One. Nie jest to jednak nowa nazwa dla Amazon Prime. Amazon One to nowa metoda płatności i weryfikacji tożsamości – za pomocą dłoni. Amazon One na początek trafi do dwóch sklepów Amazon GO, a w przyszłości do kolejnych sklepów Amazona. Zostanie także udostępniony partnerom. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że system ten, gdy zyska popularność, stanie się masowym rozwiązaniem do płatności i weryfikacji tożsamości.

Jak działa Amazon One?

Wystarczy jeden skan, aby Amazon One uprościł codzienne interakcje. Jest to bezpłatna usługa zbliżeniowa, która umożliwia płacenie, wpisywanie lub identyfikowanie się za pomocą dłoni. W szybki i łatwy sposób możemy dokonać płatności, wejść na miejsce lub przedstawić się. Wystarczy zarejestrować się tylko raz, a następnie korzystać wszędzie tam, gdzie jest dostępny Amazon One. Pełna kontrola należy do nas, ponieważ to my decydujemy, kiedy i gdzie używamy dłoni.

Czy wymagane jest konto Amazon?

Proces rejestracji został zaprojektowany tak, aby był szybki i lekki oraz bez konieczności posiadania konta Amazon, aby się zarejestrować lub rozpocząć korzystanie z Amazon One. Wystarczy numer telefonu komórkowego i karta kredytowa. Jeśli jednak zdecydujesz się używać swojego konta Amazon z Amazon One, możesz zalogować się na stronie Amazon, aby bezpiecznie zarządzać swoimi informacjami i przeglądać historię użytkowania.

Dlaczego Amazon One używa dłoni?

Amazon One działa wykorzystując biometrię. Nie skupia się jednak na odcisku palca, a całej dłoni. Twoja dłoń składa się z wielu warstw wyróżniających się funkcji, które sprawiają, że jest to bezpieczny, łatwy i najwygodniejszy wybór dla Twojego Amazon One ID.

 

  • Wyjątkowość – Żadne dwie dłonie nie są takie same, a cechy Twojej dłoni zmieniają się z czasem, co czyni ją wyjątkową dla Ciebie i tylko dla Ciebie.
  • Łatwość użycia – Amazon One jest w stanie rozpoznać Twoją dłoń w kilka sekund i bez potrzeby dotykania czegokolwiek po rejestracji, naprawdę nie może być prostsze.
  • Prywatny – Twoja dłoń jest osobistą częścią Ciebie i Ty sam decydujesz, kiedy ją unieść, a kiedy zachować prywatność.

 

Ochrona i prywatność

Amazon One został zaprojektowany zgodnie z wieloletnią polityką prywatności i kontrolami Amazon i jest chroniony przez środki bezpieczeństwa na urządzeniu i w chmurze.

 

  • Stworzony, by Cię rozpoznawać – Indywidualny sprzęt Amazon One rejestruje najdrobniejsze cechy dłoni – zarówno szczegóły powierzchni, takie jak linie i grzbiety, jak i cechy podskórne, takie jak wzory żył – w celu stworzenia podpisu dłoni.
  • Bezpieczeństwo mierzone według standardów – Zaufanie klientów jest najważniejsze. Podpis dłoni traktowany jest tak samo, jak inne bardzo wrażliwe dane osobowe i zostaje zapewnione bezpieczeństwo przy użyciu najlepszych w swojej klasie zabezpieczeń technicznych i fizycznych
  • Dane chronione na każdym kroku – Twoje dane dłoni są wykorzystywane do generowania unikalnego podpisu dłoni i potwierdzania Twojej tożsamości podczas korzystania z Amazon One. Twoje informacje nie są przechowywane na urządzeniu Amazon One i są chronione przez cały czas, zarówno w spoczynku, jak i podczas transportu.
  • Dajemy Ci kontrolę – Korzystanie z dłoni wymaga celowego działania ze strony użytkownika, aby skorzystać z usługi. Ty decydujesz, gdzie i kiedy unieść dłoń, aby skorzystać z Amazon One.

Podsumowanie

Eksperymenty z płatnościami biometrycznymi prowadzone są na całym świecie. Teoretycznie można porównać to do Apple Pay, gdzie transakcje potwierdzamy odciskiem palca lub skanem twarzy. System Amazon One zapowiada się wręcz rewolucyjnie, ze względu na brak jakichkolwiek dodatkowych urządzeń i czynności. Według założeń firma chce, aby za pomocą tej metody kibice byli wpuszczani na stadiony. Pozostaje jednak pytanie o kwestie prywatności oraz jak szybkie i bezpieczne będzie to rozwiązanie.

Autor tekstu: Krzysztof Krawczuk
Marketing Executive

Podziel się tym wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Artykuły

Amazon One – sposób…

Nadchodzi rewolucja w internecie,…

Sprawdź jak zwiększysz skuteczność…

  • Kategorie


  • Kategorie