1
29 listopada 2020
0

Darmowy kreator stron internetowych i usługa hostingowa od Facebooka

Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na całym świecie. Obecnie planuje on uruchomić własny darmowy kreator stron internetowych oraz płatną usługę hostingową. Celem tego jest przyciągnięcie uwagi małych i średnich przedsiębiorstw, które poszukują niedrogich i dobrych jakościowo usług. Więcej szczegółów poniżej.

Co nowego na Facebooku?

Co jakiś czas Facebook wprowadza nowe rozwiązania i pewne ulepszenia. Jednym z takich rozwiązań jest wcześniej przeze mnie wspomniany kreator stron internetowych oraz usługa hostingowa. Można powiedzieć, że jest to jedne z najrzadszych działań, które oferuje ten serwis społecznościowy. Informacja o wprowadzeniu takich rozwiązań została ogłoszona na blogu firmy Facebook we wpisie poświęconym rozwojowi usługi WhatsApp.

Czego można dowiedzieć się z artykułu?

Już kilka lat temu, Facebook wprowadził usługę WhatsApp – aplikację mobilną, która służy do łatwego i bezpiecznego komunikowania się z innymi użytkownikami poprzez wiadomości tekstowe i połączenia głosowe oraz interfejs API WhatsApp, po to, aby pomóc przedsiębiorstwom w zarządzaniu swoimi czatami. W artykule z dnia 22 października 2020 roku Facebook ogłosił swoje plany dotyczące rozwoju usługi WhatsApp. Można się z niego dowiedzieć, że zostaną zwiększone inwestycje w obszarze usług hostingowych na Facebooku. Z treści artykułu wynika, że firmy mają różne potrzeby technologiczne i chcą mieć wybór w firmach, z którymi zazwyczaj współpracują zarówno w zakresie hostowania, jak i zarządzania komunikacją z klientami. Ze wpisu można dowiedzieć się także, że zostanie udostępniona firmom nowa opcja zarządzania wiadomościami WhatsApp przy użyciu usług hostingowych, jakie zacznie oferować Facebook w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Tutaj jest część tego wpisu, który odnosi się do usługi hostingowej: „Businesses have varying technology needs and want choice in the companies they work with to host and manage customer communications, particularly with remote work increasing. Which is why over the coming months, we plan to expand our partnerships with business solution providers we’ve worked with over the last two years. We will also provide a new option for businesses to manage their WhatsApp messages via hosting services that Facebook plans to offer. Providing this option will make it easier for small and medium size businesses to get started, sell products, keep their inventory up to date, and quickly respond to messages they receive – wherever their employees are.”

Co więcej, do kolejnych funkcji rozwojowych usługi WhatsApp mają należeć sprzedaż biznesowa oraz zakupy. W zakresie handlu Facebook myśli nad rozszerzeniem możliwości sprawdzania dostępności produktów i dokonywania zakupów z poziomu czatu. Natomiast jeśli chodzi o sprzedaż biznesową, to Facebook będzie pobierał opłaty od klientów biznesowych za niektóre z oferowanych usług. Ma to oczywiście pomóc WhatsApp w dalszym budowaniu własnego biznesu.

Facebook uruchamia nowe usługi – czy rejestratorzy domen internetowych powinni się bać?

Pomimo tego, że w opublikowanym wpisie przez Facebooka nie było żadnych informacji o domenach, to nie znaczy, że za jakiś czas ta firma nie podejmie się świadczenia takich usług. Należy tutaj zaznaczyć, że usługi hostingowe praktycznie zawsze były powiązane z domeną. Dlatego w takim przypadku samemu można nawet dojść do wniosku, że rozszerzenie oferty o domenę może być tylko kwestią czasu. Jak wspomina Facebook, dodatkowe funkcje w WhatsApp mają zaspokoić potrzeby wielu osób i firm oraz mają zostać wdrożone w nadchodzących miesiącach. Uruchomienie przez Facebooka usługi związanej z domenami mogłoby być dużym wyzwaniem dla wszystkich innych rejestratorów. A to dlatego, że serwis społecznościowy, jakim jest Facebook, ma swoich zwolenników, którzy korzystają z jego usług codziennie.

 

Jak myślisz, czy Facebook zwiększy przychylność jeszcze większej ilości użytkowników? Czy darmowy kreator stron internetowych i płatna usługa hostingowa będą mieć swoich zwolenników?

Autor tekstu: Krzysztof Krawczuk
Marketing Executive

Rate this post

Podziel się tym wpisem

Możliwość komentowania została wyłączona.

Polecane Artykuły

Amazon One jako nowy…

Nadchodzi rewolucja w internecie,…

Sprawdź jak zwiększysz skuteczność…

  • Kategorie